Skip to content Skip to footer

KITA STOTELĖ - GRIGIŠKĖS.
(NE)PASKUTINĖ MARŠRUTO STOTELĖ

Tai interaktyvus maršrutas, skirtas Vilniaus 700 m. jubiliejui, kuris Vilniečius kvies aplankyti vieną iš mažiausiai lankomų Vilniaus miesto vietovių – Grigiškes.

Dažnai pamirštama, kad Grigiškės yra Vilniaus dalis, su atskira ir savita „miesto mieste“ istorija. Be to, tai paskutinė 29-o ir 59-o Vilniaus autobusų stotelė, kurioje išlipęs pradėsi eiti istorinį miesto maršrutą, o įveikęs atrasi dar negirdėtus ir neregėtus Grigiškių miesto vaizdus, gilią senovę menančius pastatus.

Vilniaus miesto dalis – Grigiškės – kurias drąsiai galima vadinti Lietuvos sostinės vartais atvykstantiems 2023-iais metais taip pat švenčia ir garbingą savo miesto istorijos ŠIMTMETĮ. Ši Vilniaus miesto dalis neturi tapti tik tranzitiniu miestu, o atvirkščiai – didžiu traukos objektu, skatinančiu piliečius ją pažinti ir gerbti.

Miestas šiandien nėra vien tik monotoniškas pramoninis rajonas, gimęs iš popieriaus fabriko, o labai spalvingas, gyvas, įdomus, ypatingai turtingas savo gamta, architektūra, (ne)lietuviškumo istorija.

Projektą finansuoja

Projektą finansuoja